Projektování vzduchotechniky

Ať už do domácnosti, do obchodu, či do velkého firemního komplexu – prakticky všude se v dnešní době vyskytují moderní i starší zařízení vzduchotechniky, v domácím prostředí spíše známé jako klimatizace. Žádný vzduchotechnický stroj, ať už je sebemodernější, by se ale neobešel bez patřičného projektování a plánování rozvodů., neboť pokud Váš systém proudění probíhá jak nemá (ku příkladu dochází ke střetu vzduchových mas), jeho konečná efektivita může klesat i o více než 50% a někdy může dojít i ke kondenzaci par, přičemž vzniká vlhkost a ta je dlouhodobým nepřítelem každého domu i komplexu. My jsme se dnes zaměřili na několik firem, jejichž prací je projektování vzduchotechniky a zajištění patřičných technologií a konečných výrobků jak pro fyzické osoby, tak pro firmy apod.

Leznar – vzduchotechnika s tradicí

Jako první jsme vybrali společnost Leznar. Ta se specializuje na český trh a již od roku 1993 projektuje rozvody vzduchotechniky a klimatizace. Všechny výkresy provádí v profesionálním softwaru AUTOCAD, a samozřejmostí jsou i profesionální výpočty. Firma dokáže posoudit současný stav, navrhnout možná řešení a poradí i s výběrem konečného dodavatele konkrétní techniky. Jako referenci pak může nabídnout třeba nemocnici ve Vsetíně, či Janáčkovo divadlo Brno.

Intechnology

Dalším schopným projektantem vzduchotechniky u nás je i firma Intechnology. Dlouhodobě se specializuje na projektování vzduchotechniky a klimatizace do všech segmentů budov (průmyslové haly, logistická centra, nákupní centra, ale i rodinné domy atd.), rovněž nabízí dodávku a kompletní montáž zařízení i servis pro již existující rozvody. Velkou výhodou je i fakt, že firma pro zákazníka zajistí všechny potřebné dokumentace – vše od základního stavebního povolení, až po výběr dodavatele a konečné reálné plány stavby.

Alternativní dodavatelé vzduchotechniky

Firem specializujících se na projektování vzduchotechniky je skutečně mnoho – stačí se jen porozhlédnout na internetu, či v katalogu firem. Mimo firem výše bychom ještě rádi zmínili ku příkladu firmy Pragoclima, či Remak.